Zeynep Kamil Hastanesi, Üsküdar’ın sağlık hizmetine yönelik en eski kuruluş olma özelliğini taşıyan ve Yusuf Kamil Paşa ile eşi Zeynep Hanım tarafından hastalara ücretsiz hizmet sunmak amacıyla özel mülklerinde inşa edilen bir sağlık kurumudur. Aynı zamanda İstanbul’un ilk özel hayır kurumu olarak bilinir.

Hastane binası, 1862 yılında Nuh Kuyusu semtinde bostan tarlası olarak kullanılan bir arazi üzerine inşa edilmiştir. Hastane ambleminde de kuruluş tarihi olan 1862 yazmaktadır.

Yusuf Kamil Paşa, 1863 yılında Sultan Abdülaziz tarafından sadrazam olarak atanmıştır. Hastane binasının girişinin üzerinde bulunan kitabede an-Nahl suresinin 69. ayeti olan “fihişifaun li’n nas” yani “Onda insanlar için şifa vardır” ifadesi yer almaktadır. Zeynep Hanım ve Kamil Paşa, vefatlarının ardından hastane bahçesinde inşa ettirdikleri türbeye defnedilmişlerdir.

Zeynep Kamil Hastanesi, 1896 yılında Zeynep Hanım’ın kardeşi Abdülhalim Paşa’nın oğlu olan Sait Halim Paşa tarafından Dr. Cemil Topuzlu Paşa’ya özel cerrahi kliniği olarak tahsis edilmiştir. Dr. Cemil Topuzlu Paşa döneminde hastane modernize edilmiş, tıbbi ekipman güncellenmiş ve kalorifer sistemi kurulmuştur. Aynı dönemde hastanede çalışan Avusturyalı hemşireler, hastaların bakımını üstlenmişlerdir.

Dr. Cemil Topuzlu Paşa’nın görev süresi boyunca, hastanede cerrahi ameliyatlar ve sezaryen ameliyatları da dahil olmak üzere çeşitli tıbbi işlemler gerçekleştirilmiştir. 1933 yılında İstanbul Belediyesi’ne devredilen hastane, 1935 yılında doğumevi olarak yeniden düzenlenmiştir ve Dr. Eyüp Sabri Aksoy başhekim olarak atanmıştır.

Zeynep Kamil Hastanesi, Dr. Fahri Atabey dönemi ile büyük bir gelişme sürecine girmiştir. Dr. Fahri Atabey, 1952 yılında başhekim olarak atanmış ve hemen ardından ameliyathane binası ile kadın hastalıkları kliniği ve çocuk kliniği binalarının yapımına başlanmıştır. Bu binalar 1958 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Aynı dönemde hastane binasının yanında bulunan Zeynep Kamil Hemşirelik Koleji de hizmete girmiştir.

Fahri Atabey’in 1968 yılında İstanbul Belediye Başkanı olarak seçilmesiyle hastane yönetimi Dr. Burhanettin Üstünel’e devredilmiş ve Dr. Üstünel, 1986 yılına kadar başhekimlik görevini sürdürmüştür. Bu dönemde hastane, doğumhane binası ve çocuk felci hastanesi olarak tasarlanan Çocuk Enfeksiyonu ve Ortopedi binasının inşasını tamamlamıştır.

1982 yılında yapılan bir anlaşma ile hastanenin yönetimi ve işletimi İstanbul Belediyesi’nden Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir. Günümüzde hastane, “T.C. Sağlık Bakanlığı Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi” adı altında özel dal eğitim hastanesi olarak hizmet vermektedir. Branşlarında tıbbi hizmetlerin yanı sıra kadın doğum, çocuk ve çocuk cerrahisi alanlarında uzmanlık eğitimi sunulmakta, ayrıca çeşitli sertifikalı meslek sonrası eğitimler de başarıyla düzenlenmektedir.

Zeynep Kamil Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Tedavileri

Zeynep Kamil Hastanesi’nin Kadın Hastalıkları ve Doğum ana dalının altında Perinatoloji, Jınekolojık Onkoloji, Tüp Bebek ve Ürojınekoloji tedavileri yapılmaktadır.

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi Hizmetleri

Zeynep Kamil Hastanesi’nin Tüp Bebek Merkezi’nde verilmekte olan hizmetler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 • İnfertilite Hemşireliği
 • Onko-Fertilite
 • Erkek İnfertilitesi
 • Embriyo Laboratuvar İşlemleri
 • Androloji Laboratuvar İşlemleri
 • Yumurta/Sperm Dondurma
 • Yumurta Toplama Embriyo Transfer İşlemleri
 • İnfertil Çiftlerin Değerlendirilmesi
 • Tüp Bebek Endikasyonları
 • Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi Doktorları

Zeynep Kamil Hastanesi’nin Tüp Bebek Merkezi’nde görevli olan doktorları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Doç. Dr. Belgin Devranoğlu – Tüp Bebek
 • Uzm. Dr. Müşerref Banu Yılmaz – Kadın Kısırlığı
 • Başhekim Doç. Dr. İlhan Şanverdi – Tüp Bebek
 • Op. Dr. Elif Demirci Tozkır – Tüp Bebek

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi Fiyatları

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi’nin 2023 yılı güncel tüp bebek fiyatı yaklaşık olarak 38.000 TL tutarıdır. Bu tutar yalnızca T.C. vatandaşı olup, raporsuz tedavi görmek isteyen hastalar içindir. Raporlu hastaların indirimli olarak 3 transfer hakları bulunmaktadır ve bu transfer ücretleri 1/3 – 1/4 oranlarında daha düşüktür. Tüp bebek raporları 6 ay süresince geçerlidir ve her transfer denemesi için tekrardan rapor almak gerekmektedir. Yabancı uyruklu kişilerden ise yaklaşık 57.000 TL talep edilmektedir.

Kaynak: https://www.kadinlarkulubu.com/konu/zeynep-kamil-tup-bebek-fiyati.1424145/

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi Telefonu

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi’nin telefon numarası 0216 391 06 80‘dir.

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi Randevu

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi’nden randevu almak için Sağlık Bakanlığı’nın MHRS sitesini kullanabilir ya da Alo 182‘yi arayabilirsiniz. İlk görüşme sonrası tedavi görmeyi kabul ederseniz çift olarak merkezde bulunmak zorunda olduğunuzu aklınızdan çıkarmayınız.

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi Nerede? Konumu ve Yol Tarifi

Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi, İstanbul’un Üsküdar ilçesinde hizmet vermektedir. Konumunu ayrıntılı olarak görmek ve yol tarifi almak için buraya tıklayabilir ve Google Haritalar bağlantısını açabilirsiniz.

Ayrıca İstanbul’daki tüm tüp bebek merkezlerini görüntülemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Tüp Bebek Merkezi Hizmetleri

 • Bekleme Salonu
 • Engelsizlik
 • Kafeterya
 • Mescit
 • Otopark
 • Restoran

Video

Yorum Yaz

5 Average Ratting
E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Opr. Dr. Burhanettin Üstünel Cad. No:10 Üsküdar/İstanbul

Çalışma Saatleri

Kapalı
08:00 - 17:00
08:00 - 17:00
08:00 - 17:00
08:00 - 17:00
08:00 - 17:00
Kapalı
Kapalı
11 Haziran 2024 22:50

Sıkça Sorulan Sorular

Evet
Evet
Evet
1.3 km

İletişime Geç