Prof. Dr. Mustafa Bahçeci

İletişim Bilgisi

Prof. Dr. Mustafa Bahçeci

Medikal Direktör

Eğitim

2000 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi / Profesör
1991 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi / Doçent
1990 Wayne State Üniversitesi
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı
1980 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

Prof. Dr. Mustafa Bahçeci Kimdir?

1957 yılında Sivas’ta doğan Prof. Dr. Mustafa Bahçeci, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1980 yılında mezun olmuş ve aynı fakültede kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından mecburi hizmetini Ankara SSK Doğum Evi’nde yerine getirmiş olan Dr. Bahçeci, daha sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyeliği yapmıştır. 1991 yılında doçent unvanını almış ve 2000 yılında profesör ünvanını kazanmıştır.

1990 yılında ABD’nin Detroit şehrinde bulunan Wayne State Üniversitesi’nde bir yıl boyunca tüp bebek üzerine üst ihtisas çalışmalarında bulunan Bahçeci, bu deneyimlerinin ardından 1996 yılında İstanbul’da Alman Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’ni kurmuştur.

Bahçeci Sağlık Grubu’nun temellerini atan bu önemli adımın ardından, uzun yıllar süren ve halen devam eden yeni merkezlerle ilgili projeler başlamıştır.

Mustafa Bahçeci sırasıyla şu tarihlerde şu merkezleri kurmuştur:

  • 1997 yılında Nişantaşı’nda Bahçeci Kadın Sağlığı Merkezi
  • 2004 yılında Azerbaycan Kliniği
  • 2005 yılında Kıbrıs Magusa Özel Yaşam Hastanesi içinde Ortadoğu ve Balkanlar Tüp Bebek Merkezi
  • 2006 yılında Koşuyolu Umut Tüp Bebek Merkezi
  • 2008 yılında Erbil Hawler Tüp Bebek Merkezi
  • 2010 yılında Bahçeci Kosova Özel Dal Hastanesi
  • 2011 yılında Bağdat Al-Waziria Tüp Bebek Merkezi
  • 2012 yılında Bahçeci Bosna Tüp Bebek Merkezi

Grubun en büyük yatırımlarından biri olan Fulya Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi ise 2009 yılında faaliyete geçmiştir. Prof. Dr. Mustafa Bahçeci, bu yatırımların öncülüğünü yaparak 2013 yılında Diyarbakır Kadın Hastalıkları Tanı ve Tedavi Dal Merkezi’ni ve 2017 yılında da Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi’ni kurmuştur.

Yurt içi ve yurt dışında 100’den fazla yayın ve tebliği bulunan Prof. Dr. Mustafa Bahçeci, Türk Jinekoloji Derneği, Avrupa İnsan Üreme Endokrinolojisi Birliği (ESHRE) ve Amerikan Üreme Tıbbi Birliği (ASRM) üyelikleri de dahil olmak üzere çeşitli tıbbi birliklere üyedir.

Prof.Dr. Mustafa Bahçeci Hangi Hastanede Görev Yapıyor?

Kadın hastalıkları ve tüp bebek uzmanı olan Prof.Dr. Mustafa Bahçeci, Fulya Bahçeci Tüp Bebek Merkezi‘nin direktörü konumundadır.